Strona główna

Z Bissel

- Tęsknisz Panie za wojną? – zapytała uważnie przyglądając się mężczyźnie.
- Dużo mniej, niż ona za mną. Wojna jest piękna tylko w opowieściach, w życiu – nigdy. Powitałem zawieszenie broni z ulgą, pani. Prawdę mówiąc, nie ja jeden.
- A jednak myślisz o powrocie.
Dyskretnie zmieniła pozycję na krześle. Działo się z nią coś dziwnego. Lekkie zamieszanie w brzuchu złożyła na karb porannych przygód.
- Myślę. Ale niechętnie. Nie rozumiem, co każe ludziom, dla chimery, dla widma sławy, w grób iść jak w łóżko. I po co? By wywalczyć nikczemną piędź ziemi, na której nie ma dość miejsca do walki i dość darni, by pokryła mogiły tych, co polegną.
Co? Skąd mógł wiedzieć? Przez chwilę poczuła, jakby swoje słowa adresował bezpośrednio do niej. Jakby ją beształ. Nie była pewna jak interpretować to, co powiedział. Cieszyła się, że w roztańczonym świetle płomyków nie widać, jak się rumieni. Wciąż przyglądała mu się w skupieniu.

Witaj na Bissel Wiki, która jest naszą próbą podzielenia się z szerokim światem skrawkiem Greyhawka, który szczególnie ukochaliśmy.

Nowe artykułyNowe plikiOstatnie zmianyKategorie
Obecnie posiadamy artykuły w liczbie 34 oraz pliki w liczbie 22 .

Materiały o Bissel

Jeśli zupełnie nie znasz świata, to polecamy zapoznanie się z wprowadzającym artykułem o BISSEL, zawiera ogólne on spojrzenie na królestwo całą masę kolejnych linków, jeśli tylko pragniecie poszerzyć którykolwiek z wątków tam poruszonych.

Szukając informacji o konkretnym miejscu czy osobie, wydarzeniu, czy organizacji, możecie obejść powyższy artykuł i od razu zgłębić jedną z poniższych kategorii: